Olejek konopny Efektima - moje ulubione właściwości

Właściwości olejku konopnego
To już kolejny olejek do kolekcji. W mojej kosmetyczce znajdzie się olejek arganowy, kokosowy, makadamia i olejek z wiesiołka. Teraz dołączył do nich jeszcze olejek konopny. Każdy z nich może być stosowany w różny sposób i do różnych celów. Jednak moimi ulubionymi właściwościami, za które cenię sobie olejki, jest doskonałe nawilżenie skóry i włosów. Nic tak dobrze nie odżywia jak właśnie one.  

Olejek konopny Efektima  - moje ulubione właściwości 

Zarówno na skórę jak i włosy, olejek nakładam na całą noc. Ciało po aplikacji jest zdecydowanie bardziej odżywione, wygładzone i odprężone, a skóra nie jest już przesuszona. Do nakładania olejku polecam masaż w wykonaniu partnera – dzięki temu połączycie przyjemne z pożytecznym. Często też wykonuję sobie masaż twarzy używając do tego olejku rozgrzewającego. Taki zabieg po całym dniu daje niezwykłą ulgę skórze i dodaje jej zdrowszego wyglądu. Najważniejsze jest oczywiście regularne powtarzanie tych czynności, a szczególnie masażu wykonywanego przez męża:).
Jeśli chodzi o włosy to pewnie większość z Was wie jakie cudowne efekty uzyskujemy poprzez ich olejowanie, a więc nie będę się bardzo rozpisywać. Regularne olejowanie sprawia, że nasze włosy są wzmocnione, odżywione, bardziej elastyczne, dobrze nawilżone, a co za tym idzie pięknie się błyszczą.
 
Podsumowując, olejowanie skóry i włosów to jedne z moich ulubionych zabiegów jakie wykonuję używając do tego rożnego rodzaju olejków. Ostatnio rozpoczęłam również stosowanie olejku konopnego. O jego efektach przeczytacie poniżej. 

Olejek konopny, Efektima, cena: około 20 zł

Właściwości olejku konopnego
Olejek konopny Efektima mieści się w ciemnej, plastikowej butelce, na której przyklejona jest etykieta z przeznaczeniem i składem oraz duża grafika przedstawiająca liść konopi.  Do opakowania dołączony jest wygodny atomizer, który zdecydowanie ułatwia aplikację. 
Olejek zaskoczył mnie niezwykłym zapachem. Jest on bardzo silny i mocno przypomina mi perfumy dla mężczyzn. Na początku aromat nie przeszkadza, jednak później nieco gryzie w nos, a gdy nakładam olejek na noc czuję go na sobie aż do samego rana. Nie będę ukrywać, że lubię takie zapachy, ale bez przesady.  
Konsystencja, jak w przypadku innych olejków, jest oleista i rzadka. Fajne jest natomiast to, że produkt dość szybko wchłania się w skórę, nie pozostawiając tego nieprzyjemnego uczucia lepkości.  Po aplikacji ciało jest nawilżone i wygładzone, a włosy wyraźnie odżywione. Oczywiście kosmetyk stosuję dalej i jestem ciekawa efektów jakie osiągnę po regularnym, olejowaniu.

Olejek ma duże plusy i delikatne minusy. Przemawia do mnie to, że dobrze działa, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Zapach mogę przeboleć.

Napiszcie w komentarzach czy znacie go i dajcie znać jak się Wam sprawdza.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde