Czym czyścić pędzle i Beauty Blender? LOVENUE

Czym czyścić pędzle do makijażu?
Weekend, weekend i po weekendzie... Ten i przyszły tydzień będzie dla mnie ciężki, ale nie ma się co załamywać - wkrótce maj i długo wyczekiwany urlop. A Wy, planujecie coś na majówkę? Wypad w góry czy inne miejsce? Podzielcie się pomysłami.

Czym czyścić pędzle do makijażu i Beauty Blender?

Dzisiaj postanowiłam, że napiszę parę słów na temat czyszczenia pędzli oraz Beauty Blendera. W końcu ich pielęgnacja jest bardzo istotna. Jeśli chcemy by nasze pędzle, których używamy na co dzień były w dobrej kondycji, oraz zależy nam na ich wytrzymałości musimy o nie odpowiednio dbać. To jak je pielęgnujemy wpływa również na stan naszej skóry. Przecież pędzle oraz gąbki zbierają w sobie masę zanieczyszczeń i zarazków. Dlatego, aby odpowiednio dbać o naszą cerę musimy odpowiednio dbać o pędzle. Proste :)
Czym czyścić pędzle do makijażu?
Jeszcze nie tak dawno moja pielęgnacja akcesoriów do makijażu kończyła się na wrzuceniu ich do wody z mydłem lub szamponem i namaczaniu. Wiem, że był to raczej kiepski sposób. Same kosmetyki ciężko schodziły pod wpływem mydła, dlatego zawsze na pędzlach pozostawały mi resztki, na przykład podkładu czy pudru. Od pewnego czasu do pielęgnacji pędzli i blenderów stosuję specjalny płyn od LOVENUE, który według mnie sprawdza się rewelacyjnie.

Płyn do czyszczenia pędzli i blenderów, Purelove, LOVENUE, cena: 35 zł

Purelove to pomarańczowy płyn o wodnistej konsystencji i delikatnym zapachu, którego zadaniem jest mycie oraz dezynfekcja pędzli i blenderów. Używać możemy go na dwa sposoby. Pierwszy: na chusteczkę higieniczną wlewamy odrobinę płynu i wcieramy go w pędzle, następnie całość spłukujemy pod bieżącą wodą. Drugi sposób: na mokry pędzel nakładamy odrobinę płynu i wcieramy, po czym spłukujemy wodą. Ja preferuję drugą metodę. Jest zdecydowanie szybsza i według mnie dokładniejsza. Co do Beauty Blendera, myję go w podobny sposób.

Niektórzy pewnie powiedzą, że taki płyn to zbędny wydatek. Ja już tak nie uważam. W końcu moje pędzle są czyściutkie i dobrze zdezynfekowane. Żadnym szamponem, ani mydłem nie jesteśmy w stanie uzyskać takiego efektu! Płyn Purelove spełnił moje oczekiwania w 100%. Jestem bardzo zadowolona z jego działania i jak najbardziej go polecam, tym bardziej, że jest bardzo wydajny - 100 ml wystarcza na kilkanaście myć.
Czym czyścić pędzle do makijażu?

Jak często czyścić pędzle i blender?

Najbardziej odpowiednie byłoby czyszczenie po każdym użyciu, jednak nie wiem czy każdy ma na to czas i czy zawsze o tym pamiętamy. Dlatego dobrze jest wyznaczyć sobie jeden lub dwa dni w tygodniu i poświęcić 15 minut na ich pielęgnację. Jeśli chodzi o Beauty Blender to obowiązkowo myjemy go po każdej aplikacji. Nie wiem czy wiecie, ale gąbki zbierają najwięcej zarazków i bakterii, dlatego myjemy i dezynfekujemy :).
 
Napiszcie w komentarzach jak Wy dbacie o swoje akcesoria do makijażu.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde