Domowe SPA czyli kąpiel parowa od Dr. Hauschka

Każda kobieta, raz w tygodniu powinna sobie pozwolić na małe domowe SPA. Zamknąć się w łazience nawet na kilka godzin i zadbać o siebie "od stóp do głów". Nie chodzi tu jedynie o pielęgnacje naszego ciała, ale jest to naprawdę dobry sposób by się zrelaksować i "odciągnąć" od codziennych obowiązków. Sama ostatnio mam mało czasu na taki relaks i przyznam, że bardzo mi tego brakuje. Taka "chwila dla siebie" dobrze wpływa na nasz organizm, cerę i samopoczucie. Niestety zanieczyszczenia, zła dieta, zmęczenie czy stres nie pomagają nam wyglądać zdrowo. Dlatego mam dla Was mały sposób, który przynajmniej w małym stopniu pomoże doprowadzić naszą cerę do witalności. 

Kąpiel parowa do twarzy. DR. HAUSCHKA, cena: 84 zł 
Kąpiel parowa do twarzy otwiera pory, działa łagodząco i wspomaga procesy wymiany gazowej w skórze. Wyciągi ze starannie dobranych roślin leczniczych: stokrotki, nasturcji i oczaru wirginijskiego stanowiące główne składniki kosmetyku uwalniają pory skórne od nadmiaru sebum, regulują procesy jego wydzielania oraz przeciwdziałają stanom zapalnym. Kosmetyk ten jest idealnym przygotowaniem skóry do głębokiego oczyszczania. Rozjaśniona, zaróżowiona cera odzyskuje zdrowy blask. Intensywna pielęgnacja, która pomaga skórze odzyskać naturalne piękno i witalność.
Produkt mieści się w szklanej 100 ml butelce. Dodatkowo zapakowany jest w tekturowym opanowaniu, na którym zawarte są wszystkie potrzebne informacje. Konsystencja jest bardzo rzadka, a zapach przypomina domowy syrop z mleczy. Jak dla mnie jest on mało przyjemny, jednak po dodaniu produktu do wody, nieprzyjemna woń praktycznie znika. Sam kosmetyk jest bardzo wydajny. Do jednego zabiegu potrzebujemy tylko dwie łyżki stołowe. Sam zabieg powinno się wykonywać nie częściej niż 2 razy w tygodniu.
Kąpiel parowa oczyszcza i odblokowuje cerę, przez co dobroczynne właściwości zawarte w kremach, maseczkach i innych specyfikach doskonale się wchłaniają w skórę.

Sposób użycia: stosować 1-2 razy w tygodniu na cerę uprzednio oczyszczoną za pomocą kremu do mycia twarzy lub mleczka do demakijażu. Dwie łyżki stołowe preparatu należy wlać do około 1/2 litra gorącej wody. W celu zapewnienia optymalnego kontaktu z uwalnianą parą nachylić twarz nad roztworem, nakrywając jednocześnie głowę ręcznikiem. Zalecany czas zabiegu: 5-10 minut, w zależności od stanu zanieczyszczenia cery. Bezpośrednio po zastosowaniu kąpieli parowej należy nałożyć maseczkę oczyszczającą.

Po 10 minutach takiego zabiegu, skóra jest niesamowicie oczyszczona, a pory odblokowane. Twarz wygląda na wypoczętą, zdrową i pełną energii. 
Podoba się Wam taka wersja przygotowania twarzy do pielęgnacji oczyszczającej? 

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde