Komplementy dla niej i dla niego

Często mówi się, że kobiety nie potrafią przyjmować komplementów od mężczyzn i że każde miłe słowo wypowiedziane przez partnera kończy się pytaniem "Co dzisiaj nabroiłeś?". W rzeczywistości uwielbiają te wszystkie słodkości, ale tylko wtedy gdy są one szczere i nie czuć w nich sarkazmu. Tak więc Panowie, najważniejsze by znaleźć odpowiedni moment i w odpowiedni sposób je wypowiedzieć! Ale czy tylko kobiety lubią komplementy? Czy mężczyźni również „łaszą się” na nie? Dzisiaj dowiecie się jak to jest z naszego punktu widzenia i jakie komplementy lubimy najbardziej. Ciekawi? Zapraszamy!


Komplementy dla niej i dla niego


Z PUNKTU WIDZENIA KOBIETY 

D/ Kobiety nie mają sporych wymagań co do komplementów, ale lubią je słyszeć dość często. Przepadamy za miłymi słowami i gestami, które przypominają nam o uczuciu jakim darzy nas partner. Jednak uwaga - nie lubimy gdy komplementujecie nas wtedy gdy coś przeskrobiecie i chcecie się jedynie podlizać. W ten sposób jesteście na przegranej pozycji i pogarszacie jedynie swoją sytuację. Dlatego drodzy Panowie, jeśli chcecie już nam posłodzić to przemyślcie czy jest to aby na pewno szczere!
Teraz dostaniecie ode mnie małą ściągawkę, mam nadzieję, że niej skorzystacie.
Tak więc, oto 5 komplementów, które chciałaby usłyszeć Twoja kobieta.
"Jestem z Ciebie dumny" - nie ważne czy kobieta zrobiła coś prostego czy coś co wymagało od niej dużo wysiłku. Jeśli widzisz, że cieszy się ona ze swojego osiągnięcia, doceń to najprostszymi słowami. Pokaż, że jej kibicujesz i bądź z niej dumny!
"Dobrze, że Cie mam" - jest to jeden z moich najulubieńszych komplementów jakie słyszę od mojego męża. Gdy wypowiada te słowa czuję się bardzo doceniona i oblewa mnie fala pozytywnych rumieńców.
"Pięknie dzisiaj wyglądasz" - najprostszy komplement, który sprawia, że na twarzy kobiety pojawia się uśmiech i nawet najgorszy dzień staje się lepszy.    
"Jesteś zabawną i inteligentną kobietą" - facetom podobają się kobiety, które są jednocześnie zabawne i inteligentne, tak więc nic dziwnego, że taki komplement nas bardzo cieszy.
"Uwielbiam Twoje ciało" - komplementy dotyczące wyglądu to najprzyjemniejsze słowa, które lubimy słyszeć od swojego partnera. Absolutnie nie chodzi tu o to, że jesteśmy próżne. Oczywiście są kobiety, dla których wygląd jest ważniejszy niż wszystko inne, ale my do takich nie należymy, prawda? Po prostu miło gdy facetowi podoba się ciało swojej wybranki i o tym jej mówi.

Z PUNKTU WIDZENIA MĘŻCZYZNY 

M/ Każdy lubi słyszeć komplementy. Problem raczej stanowi odpowiednia reakcja na pochwałę. Kiedy ktoś mówi coś w stylu: „Dobrze wyglądasz” albo „Ładnie się ubrałeś” zawsze robię głupią minę i nie wiem jak się zachować. Natomiast co do komplementów ogólnie: dobrze jest kiedy kobieta docenia pracę faceta (szczególnie kiedy ten pracuje nad czymś wspólnym – remont, naprawa samochodu). Nie chodzi nawet o komplementowanie samo w sobie, ale o okazanie zainteresowania. Nawet przyniesienie szklanki wody to bardzo miły gest. A po skończonej pracy usłyszeć od partnerki: „Dobrze, że Cię mam” – bezcenne:) 

Komplement to prosty gest, który cieszy i może wnieść wiele pozytywnego do związku. A jak to jest u Was? Macie swoje ulubione komplementy? A może nie lubicie gdy ktoś Wam słodzi? Jestem bardzo ciekawa, może dowiem się od Was czegoś nowego!

Moi drodzy cieszy mnie, że tak miło przyjęliście nowy dział na moim blogu. Mam nadzieję, że będzie on się coraz bardziej rozwijał. W związku z tym, mała prośba do Was! Jeśli macie jakieś tematy, o których chcielibyście przeczytać właśnie tutaj to piszcie o nich w komentarzach, a my postaramy się sprostać waszym wymaganiom. 

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde