Konturowanie twarzy na sucho z Golden Rose (swatch)

Kilka dni temu pokazywałam Wam korygującą i tuszującą paletą korektorów od Golden Rose, która może służyć do konturowania twarzy na mokro i zakrywania niedoskonałości. Tym razem pokażę Wam paletę do konturowania twarzy na sucho, również od Golden Rose. Pewnie jeszcze nie raz będę wspominać tę markę, ponieważ bardzo ją sobie cenię i wiem, że Wy również. Więc jeśli jesteście ciekawi mojej opinii na temat palety Contour Powder Kit to serdecznie zapraszam! 
Contour Powder Kit - Paleta do konturowania, GOLDEN ROSE, cena: 19,90 zł
Paleta do konturowania zawiera trzy odcienie służące do modelowania, podkreślania i rozświetlania cery. Zestaw kolorów został dobrany w taki sposób, by móc kształtować i definiować rysy twarzy, nadając jej właściwego konturu.
Paleta zapakowana jest w solidnym czarnym opakowaniu, dodatkowo włożona do tekturowego pudełeczka, na którym znajdują się podstawowe informacje, takie jak nazwy kolorów, instrukcja i skład. W środku znajdują się trzy delikatnie napigmentowane kolory: ciemny brąz, delikatny pomarańcz i beż. Każdy kolor ma swoje zastosowanie. Zaczynając od lewej strony - dość chłodny odcień brązu, który przypomina kolor mlecznej czekolady, służy do konturowania. Nakładamy go wzdłuż boków nosa, poniżej kości policzkowych, wzdłuż linii żuchwy i przy linii włosów. Środkowy - zakładam, że miał być to odcień ciepłego brązu, jednak zdecydowanie przypomina delikatny pomarańcz. Aplikuje się go powyżej konturu na policzkach, na nos, brodę i czoło w celu ocieplenia kolorytu cery. Odcień po prawej stronie, ten najjaśniejszy, służy do uwydatnienia grzbietu nosa, podbródka i środkowej części czoła. Można go również aplikować w celu rozświetlenia kości policzkowych. 
Ponadto w środku opakowania znajduje się małe lusterko, dzięki czemu produkt możemy zabierać ze sobą do pracy czy w podróż. Paletka jest mała, więc nie zajmie zbyt wiele miejsca w torebce. 
Konturowanie twarzy na sucho w trzech krokach: 
Przed aplikacją pudrów sypkich należy przygotować twarz: nałożyć podkład, utrwalić go i podkreślić oczy. Konturowanie na sucho to ostatni etap w naszym makijażu. Ma za zadanie wyszczuplić i nadać kształt naszej twarzy. 
Krok 1: Konturowanie za pomocą ciemnego brązu
Przy użyciu pędzla nakładamy kolor wzdłuż linii nosa, żuchwy, linii włosów i poniżej kości policzkowych. Jeśli nie potrafimy znaleźć swoich kości policzkowych, należy wciągnąć policzki, robiąc dzióbek.
Krok 2: Podkreślenie i ocieplenie kolorytu cery
Ja tego nie robię, jednak za pomocą środkowego koloru można podkreślić i ocieplić kości policzkowe, nos, brodę i czoło.
Krok 3: Uwydatnienie 
Najjaśniejszym kolorem odświeżamy i rozjaśniamy następujące partie naszej twarzy: okolice oczu, szczyt kości policzkowych, grzbiet nosa, łuk kupidyna i łuk brwiowy. 
Jeśli miałabym wybierać pomiędzy konturowaniem na mokro, czyli korygującą i tuszującą paletą korektorów od Golden Rose i konturowaniem na sucho, czyli powyższą paletą do konturowania, zdecydowanie postawiłabym na tą pierwszą wersję. Konturowanie na sucho wymaga od nas większej praktyki. W tym przypadku łatwo jest zrobić mały błąd, przez co na twarzy mogą pojawić się brzydkie, nieestetyczne plamy, a przecież tego chcemy uniknąć. Contour Powder KIT z chęcią używam kiedy mam więcej czasu na, jednak gdy się śpieszę w ruch idzie paleta korektorów w kremie. A Wy co wolicie? Dajcie znać. 
W tym tygodniu obiecuję, że będzie mniej kosmetycznie. Wprowadzę też nowy dział. Mam nadzieję, że się spodoba. 

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde