Kamień mydlany czyli oczyszczanie, złuszczanie i masaż. Produkt nie tylko dla kobiet!

oczyszczanie, złuszczanie i masaż
Święta, święta i po świętach... ta sama gadka co roku. Czas tak szybko leci, że nawet nie zdążyłam się nacieszyć wolnymi dniami. Ktoś tu chyba podkręca zegar, a może sami go napędzamy. Ostatnio jestem taka zagoniona, że nie wiem czy wyrobie się z postem, który miał podsumować mijający rok, a tak bardzo chcę go dla Was przygotować. Mam nadzieję, że dam radę! 

Kamień mydlany czyli oczyszczanie, złuszczanie i masaż. Produkt nie tylko dla kobiet! 

Dzisiaj przychodzę do Was z całkowitą nowością, jaką jest peelingujący kamień mydlany od Pierre de Plaisir. Jest to produkt wyrabiany ręcznie, ze 100% naturalnej gliny, która jest nasączana delikatnym mydłem. Kamień przeznaczony jest do peelingu całego ciała, zarówno dla kobiet jak i dbających o siebie mężczyzn. Jest to nowoczesny zamiennik zwykłych pumeksów jak i urządzeń peelingujących, które zwykle są przeznaczone jedynie do złuszczania naskórka stóp.
oczyszczanie, złuszczanie i masaż
oczyszczanie, złuszczanie i masaż

 Peelingujący kamień mydlany sprawdza się jako:

  • peelingu całego ciała - pęcherzykowata struktura sprawia, iż kamień delikatnie złuszcza naskórek, a wydobywająca się piana oczyszcza, nawilża i aromatyzuje skórę. Stosowany do pielęgnacji stóp i rąk doskonale złuszcza zgrubiały i popękany naskórek. Przygotowuje skórę nóg do depilacji. Relaksuje. Rezultaty są natychmiastowe i zaskakujące: ciało jest niesamowicie miękkie, wygładzone i rozjaśnione
  • masażu - kamień jest fantastyczny do oczyszczającego masażu pleców, rąk i nóg. Jego delikatna struktura zapewnia relaks i odprężenie 
  • pielęgnacji twarzy - kolisty kształt kamienia idealnie dopasowuje się do konturów twarzy zapewniając jej pielęgnacje na całej powierzchni
  • oczyszczania - jest to produkt, który dobrze nadaje się również do usuwania różnego rodzaju plam powstających podczas prac kuchennych czy ogrodowych. 
Stosowanie: kamień mydlany jest to jeden z tych produktów, który praktycznie nigdy się nie zużywa i nie zmienia swojej struktury. Wystarczy jedynie co jakiś czas napełnić go mydłem w płynie, po to by się pienił. Można do tego użyć płynu uzupełniającego Pierre de Plaisir lub zwykłego mydła w płynie: suchy kamień peelingujący wkładamy do głębokiej mydelniczki i zalewamy go mydłem, pozostawiamy do wchłonięcia na 8 godzin. Tak napełniony produkt jest gotowy do użycia. 
Kiedy kamień jest już nasączony mydłem, należy go zmoczyć wodą i okrężnymi ruchami pocierać nim wilgotną skórę w wybranej partii ciała. Kamień posiada właściwości złuszczające naskórek, dlatego zaleca się stosowanie go nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. 
Aby oczyścić produkt oraz odświeżyć jego strukturę wystarczy włożyć go do piekarnika i podgrzewać przez ok.30 minut w temperaturze 250 stopni. 
oczyszczanie, złuszczanie i masaż
oczyszczanie, złuszczanie i masaż

Kamień Mydlany jest lepszą wersją pumeksu, ale czy może się równać ze standardowym peelingiem do ciała w kremie? 

oczyszczanie, złuszczanie i masaż
Jeśli ktoś kazał by mi wybrać między kamieniem mydlanym, a typowym peelingiem do ciała w kremie, nie miałabym pojęcia po które sięgnąć. Kamień mydlany ma wiele zalet, jest innowacyjny, może być stosowany do każdej partii ciała i się nie zużywa. Napełniając go organicznym mydłem możemy przeprowadzić całkowicie naturalny peeling ciała. Jest praktyczny, możemy zabrać go ze sobą w podróż nie martwiąc się, że się wyleje. Jednak jak wszystko ma też swoje wady  niestety jest szorstki (delikatniejszy niż pumeks, jednak dalej szorstki). 

Natomiast peeling w kremie świetnie oczyszcza skórę, nawilża i pielęgnuje. Jest zdecydowanie popularniejszy niż peelingujący kamień. Jak sama nazwa wskazuje jest kremowy, czyli delikatny, ale zdecydowanie mniej naturalny. Dlatego nie mogę napisać, który wybór jest lepszy. Jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Ja lubię nowości, a kamień mydlany jest dla mnie świetnym odkryciem i pewnie niejednokrotnie po niego sięgnę. Może któraś z już taki miała?

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde