Kreska eyelinerem

kreska eyelinerem
Nie jestem artystą i pewnie nigdy się nim nie nazwę. Chociaż w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest się nim stać. Wystarczy, że robisz zdjęcia lub potrafisz namalować idealną kreskę eyelinerem i dodasz na swojego Facebooka podpis artysta. 
Hmm... czyli, ja też mogę nim być! Znam się dość dobrze na fotografii i do tego potrafię namalować idealną kreskę eyelinerem - tak jestem artystą!
Bzdury!!! Nie jestem żadnym artystą, ludzie chyba za bardzo nadużywają tego słowa, żeby być artystą nie wystarczy pstrykać zdjęć. Artysta musi działać, tworzyć, mieć własną koncepcję, nadawać rzeczom niepowtarzalny charakter, a nie jedynie kopiować.
Nie mogę na to patrzeć! 
Co druga osoba na Facebooku nazywa się artystą, ludzie opanujcie się! No cóż każdy się ceni.
JA też się cenię i wywyższam, jestem blogerką, coraz lepszą blogerką! - cenię owszem, ale nie wywyższam, wywyższanie jest dla zakompleksionych.

KRESKA EYELINEREM

Jak zwykle odbiegłam od tematu...
Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę Google - kreska eyelinerem wyskoczy masa poradników, filmików w jaki sposób namalować idealną kreskę. Myślę, że co druga dziewczyna potrafi taką zrobić, tyle możliwości, że nie trudno się nauczyć.

Jeśli chodzi o mnie, pierwszą kreskę namalowałam gdzieś w pierwszej liceum, nie od razu była piękna, ale trening czyni mistrza i dziś mogę powiedzieć, że jestem mistrzem w malowaniu kreski, praktycznie zawsze mi wychodzi.

Każda dziewczyna ma inną technikę i sposób na kreskę: jedna robi krótką i grubą, druga cienką, a długą, trzecia fikuśną. Ja potrafię taką i taką (strasznie się dziś chwalę). Przejdźmy do rzeczy!

PISAK CZY PĘDZELEK 

kreska eyelinerem

Zdecydowanie preferuje eyeliner z pędzelkiem. Po pierwsze można dokładniej namalować kreskę, a po drugie nie zostawia prześwitów. Eyeliner w pędzelku pozwala również na uzyskanie każdego kształtu, jeśli tylko masz wprawę i talent w malowaniu kresek. 

KRESKA KROKU PO KROKU

kreska eyelinerem
1 - zaczynamy od zewnętrznej strony, malując zakończenie kreski. Pędzel przyłóż tak by był przedłużeniem kierunku w którym wychodzi dolna linia rzęs
2 - gdy zaznaczymy, malujemy zakończenie kreski, staramy się by kreska łączyła się z linią rzęs
3 - zamykamy kreskę. Koniec kreski łączymy z linią rzęs, zbliżając się do środka powieki.
4 - teraz wystarczy tylko dokładnie zamalować środek naszej kreski i pociągnąć ją bardziej do początku linii.

Jest to sposób, który sprawdzi się u osób zaczynających przygodę z malowaniem oczu. Tak więc dziewczyny, do dzieła!

Błędy jakie popełniamy przy malowaniu kreski:
  • pośpiech - zaspałaś do pracy? Masz 5 minut na zrobienie makijażu? Dziś zrezygnuj z kreski chyba, że masz wprawę w szybkim malowaniu równych linii. 
  • złe narzędzia - linery w pędzelku są dla osób które mają wyćwiczoną kreskę, jeśli nigdy wcześniej jej nie robiłaś, sięgnij po grubszy pędzelek lub czarną kredką narysuj kształt kreski, następnie popraw eyelinerem. 
  • nie przesadź z ilością - zbyt duża ilość eyelinera na powiece może wyglądać nieestetycznie. Jeśli lubisz podkreślać oczy mocno sięgaj po żelowe linery, które mają przedłużoną trwałość. 
  • pierwsze oko inne od drugiego - jeśli kreskę na oku lewym namalujesz krótką, zrób to samo z prawym okiem. 
  • małe lustereczko nie pomoże - kreskę maluj przy dużym lustrze tak by widzieć jedno i drugie oko. 
  • nie pasuje do Ciebie - jeśli od trzeciej osoby słyszysz, że dziwnie wyglądasz z kreską na powiece, to pewnie tak jest. U niektórych kobiet zbyt duża ilość czerni w makijażu działa na twarz ponuro i zbyt poważnie. Nie dodajmy sobie lat. 

OPADAJĄCA POWIEKA

kreska eyelinerem
Niestety problem opadającej powieki dotyczy również mnie, dlatego nie maluje zbyt długiej kreski, gdyż przy mruganiu okiem, wygląda to na niestarannie zrobiony makijaż. Może nikt na to nie zwróci uwagi, ale ja sama owszem. Przykład widzicie u góry, nie jest to zbyt efektowny makijaż, wygląda jakby kreska była krzywa.

Ponadto:
Zakończenie kreski powinno być ostre. 
Kreskę należy dostosować do kształtu oka. Jeśli masz opadającą powiekę, zastosuj wodoodporny eyeliner, żeby zapobiec odbiciu tuszu na górnej powiece. 
Kreskę robimy po linii rzęs, luki pomiędzy kreską, a rzęsami - zamalowujemy.
Przy malowaniu kreski, ręka musi być stabilna, najlepiej jest oprzeć łokieć.
Jeśli kreska nie wychodzi Ci perfekcyjnie - możesz malować ją odcinkami, kawałek po kawałku.

A Wam jak idzie malowanie kresek eyelinerem???

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde