Dywany winylowe idealne do każdego wnętrza

Łatwe do mycia dywany winylowe
Jak już pisałam w poprzednich postach, wiosna nastroiła mnie do zmian w domu. Zaczęliśmy od sypialni, a przed nami jeszcze odświeżenie ścian na korytarzu i w salonie, a skoro zmiany, to postanowiłam też zrobić malutką wymianę dywanów.


Pamiętasz mój post o dywanach winylowych? Jeśli nie to koniecznie go sobie przypomnij - Małe zmiany w salonie – dywany winylowe.


Jakie są zalety dywanów winylowych?

Dywany winylowe nie tylko wyglądają modnie, ale są przede wszystkim praktyczne. Do głównych, ich zalet zaliczyć można:

  • Wytrzymałość – dywany winylowe są wytrzymałe i odporne na zagniecenia, ścieranie i rozciąganie.
  • Łatwo się czyszczą – moja ulubiona zaleta dywanów winylowych to łatwość ich czyszczenia. Wystarczy ściereczka, mop, ciepła woda i wszelki brud znika bez śladu. Co jakiś czas warto wymyć je mopem parowym.
  • Przyjazne alergikom – dywany winylowe świetnie sprawdzą się w przypadku osób z alergią, bo w przeciwieństwie do klasycznych dywanów, nie wchłaniają kurzu oraz ograniczają rozwój roztoczy, bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów.
  • Uniwersalność – dywan winylowy możesz umieścić zarówno w domu, jak i na zewnątrz: balkonie czy tarasie.
Łatwe do mycia dywany winylowe
Łatwe do mycia dywany winylowe

Myśląc o mały odświeżeniu salonu i korytarzu wybrałam dwa nowe dywany. Mata do przedpokoju w biało czarnych kolorach i etnicznym wzorze oraz większy dywan również w podobnej kolorystyce. Pierwszy postanowiłam położyć pod konsolą, natomiast drugi trafi pod schody. Oba dywany idealnie wpisują się w nowoczesny wygląd salonu i rozjaśniają nieco ciemne pomieszczenie.

Za co lubię dywany winylowe?

Już nie raz wspomniałam, że jest to rewelacyjne rozwiązanie przy zwierzakach, zwłaszcza tych wychodzących na dwór. Z racji, że są one wykonane w 85% z PCV świetnie się czyszczą, a ja nie muszę się męczyć, szorując je. Uwielbiam również wzory, w jakich dostępne są te dywany - są nietuzinkowe i świetnie się prezentują!

Łatwe do mycia dywany winylowe
Łatwe do mycia dywany winylowe

A Ty masz już swój dywan winylowy?

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde