Czy wystrój poczekalni jest istotny?

Jakby nie było - pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Prawdopodobnie, aby ocenić drugą osobę potrzebujesz około 11 sekund. Bardzo często zwracamy uwagę na wygląd zewnętrzny, to jak dana osoba jest ubrana, czy jest schludna i zadbana. Podobnie jest w przypadku miejsc, chętniej wybierasz się do zadbanego, czystego miejsca, niż tego w którym panuje chaos.

Poczekalnia, jak ją urządzić?

Wizytowym miejscem przychodni, fryzjera, kosmetyczki, biura czy po prostu firmy jest poczekalnia. W tych miejscach to właśnie pierwsze wrażenie decyduje o tym, czy wrócisz do nich ponownie, w końcu w poczekalni spędzamy sporo czasu. Dlatego też to pomieszczenie powinno być zaaranżowane tak by było wygodne i schludne.

Od czego w ogóle zacząć? Na początek zrób sobie plan!


Wymierz pomieszczenie, tak by wiedzieć jak rozmieścić meble i inne elementy, zastanów się jakie kolory będą dominować i jak dużo miejsc potrzebujesz dla oczekujących klientów. Wiadomo poczekalnia w biurze będzie różnić się od tej u kosmetyczki czy w przychodni.

  1. Przemyśl rozmieszczenie. Recepcja powinna mieścić się w widocznym miejscu, tak by klient od razu wiedział gdzie ma się udać. Zadbaj również o wygodę. Odpowiednie krzesła do poczekalni, mogą być kluczem do sukcesu. Dobierz również stolik.
  2. Wybierz odpowiednie kolory. Dopasuj kolorystykę do specyfiki działalności. Jeśli to gabinet kosmetyczny fajny rozwiązaniem będzie nowoczesny design.
  3. Nie zapomnij o dodatkach. Kwiaty, obrazy (o tematyce związanej z działalnością), zawsze są trafnym wyborem.
  4. Postaw dystrybutor z wodą i małe przekąski w postaci cukierków (oczywiście o ile to nie poczekalnia u dentysty:), które będą takim miłym gestem z Twojej strony.
  5. Zadbaj o czystość. I to chyba najważniejsze, bo nawet jeśli poczekalnia będzie urządzona przepięknie, a będzie brudna, to nie zrobi wrażenia na klientach, a wręcz przeciwnie.


Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde