Sposób na skuteczną depilację skóry

Czym najlepiej depilować skórę?
Depilacja skóry to zdecydowanie temat rzeka. Chyba nie ma kobiety, która nie zastanawiałaby się nad sposobem likwidacji tego problemu raz na zawsze. Codzienne używanie maszynki do golenia potrafi być na tyle męczące, że w końcu zaczynamy ten rytuał odkładać na następny i następny dzień. Ponadto maszynka nie jest rozwiązaniem, które pozwoli zniwelować włoski, a wręcz przeciwnie. Częste używanie golarki sprawia, że włoski wyrastają jeszcze mocniejsze. Jak tego uniknąć?

Z racji, że jest to problem dość powszechny wśród nas kobiet, postanowiłam przedstawić kilka rozwiązań, które mogą ułatwić codzienną pielęgnację.


Skuteczna depilacja – czy w ogóle jest coś takiego?

Już na samym początku ustaliłyśmy, że używanie maszynek do golenia na co dzień nie jest najlepszym rozwianiem, chociaż może być uznane za najszybsze. W końcu co robisz w sytuacji kryzysowej? Oczywiście sięgasz po golarkę. Co jednak zrobić by nie dopuścić do takich „kryzysowych momentów”? Wybrać metodę depilacji, która pozwoli Ci się cieszyć gładką skórą przez znacznie dłuższy czas! I tutaj pozwoliłam sobie zrobić mały przegląd urządzeń dostępnych na stronie notino.pl, które uważam za warte zainteresowania.

 

Depilator pęsetowy czy dyskowy? 

Jeden z popularniejszych depilatorów, czyli z pęsetami. Sama mam taki w swoim domu, a dokładnie model Braun Silk épil Soft Perfection - kiedyś sięgałam po niego notorycznie. To depilator, na którego głowicy umieszczone zostały obracające się pęsety, których celem jest wyrwanie włoska razem z cebulką. Sam zabieg nie należy do przyjemnych, ale by uśmierzyć ból można użyć nakładki łagodzącej lub wybrać depilator z mniejszą ilością pęset. Tutaj trzeba mocno zacisnąć żeby uzyskać taki efekt na jakim Ci zależy. Niemniej jednak gładka skóra utrzymuje się nawet do 4 tygodni.

Depilator dyskowy jest polecany do gęstych i mocnych włosów, gdyż na jego głowicy znajduje się więcej punktów, które wyłapują włoski, wyrywając je z cebulkami. Do wyboru dyski ceramiczne lub metalowe. Również ten sposób depilacji nie należy do najprzyjemniejszych, ale myślę, że długi efekt gładkiej skóry wynagradza ból. 

Ostatecznie który wybrać? Jeśli masz włoski cienkie i rzadkie, sprawdzi się u Ciebie depilator z pęsetami. W przypadku włosów grubych i mocnych lepszym rozwiązaniem będzie ten z dyskami.

Przykłady depilatorów pęsetowych i dyskowych:

Sposób na skuteczną depilację skóry

Co sądzę o depilacji IPL?

Jestem prawie pewna, że pamiętasz! Mój pierwszy depilator  IPL, zamówiłam dokładnie rok temu i stosowałam go zgodnie z instrukcją. To model Concept IL3000 IPL Perfect Skin. O swoich wrażeniach na jego temat opowiadałam w relacji na Instagramie, którą wiele osób mogło pominąć. Dlatego teraz szybciutko wspomnę o tym czy polecam zakup depilatora IPL.

Jeśli zależy Ci na bezbolesnej depilacji to użycie depilatora IPL może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem, jednak jest małe ale. Depilator ten najlepiej sprawdza się w przypadku włosków jasnych i cienkich, jeśli należysz do grupy z mocniejszym owłosieniem, to musisz albo bardzo uzbroić się w cierpliwość, albo zdecydować się na inny sposób depilacji. Depilator IPL działa wykorzystując impulsywne światło, które ma uszkodzić komórki macierzyste mieszków włosowych sprawiając, że ostatecznie zatrzyma się proces ponownego wzrostu włosa. To świetna opcja dla blondynek, osób z jasną karnacją lub osób z ogromną cierpliwością. Aby efekty były widoczne potrzebna jest przede wszystkim regularność. W moim przypadku depilator sprawdził się na nogach, gdzie mam nieco cieńsze włoski. Niestety pod pachami, póki co nie dał sobie rady, ale chce zrobić drugie podejście.

Przykłady depilatorów IPL:

Sposób na skuteczną depilację skóry

Wosk

Nie można też zapomnieć o jednej z bardziej popularnych, tradycyjnych metod jaką jest użycie wosku. Można to zrobić na dwa sposoby. Jeśli masz nieco więcej czasu i chęci, możesz taki zabieg wykonać sama w domu, ale pamiętaj - to również wymaga cierpliwości. Dobrze wiem o czym piszę, gdyż nie raz podchodziłam do tego zabiegu. Szczerze, przy pracy na etat i wielu, wielu innych obowiązkach nigdy nie wychodziło mi to tak jak chciałam i w rezultacie byłam zirytowana, że zmarnowałam czas. Drugim rozwiązaniem jest wizyta u kosmetyczki, która całą robotę wykonana za Ciebie, jednak tutaj wiąże się to z dość wysokimi kosztami.

Jak widzisz metod depilacji jest kilka, ale którą wybrać by ostatecznie Cię zadowoliła. Chyba nie ma tutaj reguły i najlepiej będzie testować różne możliwość. Sama wypróbowałam już chyba większość metod i na tą chwilę najbardziej zadowolona byłam z użycia depilatora z pęsetami (może powinnam zacisnąć zęby i do niego wrócić). Cały czas jednak intryguje mnie metoda z depilatorem IPL tym bardziej, że jest mniej bolesna. Zdecydowanie zrobię kolejne podejście z pachami!

Koniecznie napisz w komentarzu jak Ty radzisz sobie z niechcianym owłosieniem! Jaka jest Twoja skuteczna depilacja.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde