Trychologiczny peeling do skóry głowy RADICAL – nie drogi, a skuteczny preparat na porost włosów

Peeling, a wypadanie włosów?
Problem z wypadaniem, przerzedzonymi i cienkimi włosami towarzyszył mi przez bardzo długo. Wypadanie już jakiś czas temu udało mi się zahamować, jednak cały czas walczę o to by moje włosy były gęste i mocne. Długa droga przede mną, ale najważniejsze jest to, że się nie poddaję!

W dzisiejszym poście postanowiłam zaprezentować jeden z kosmetyków, który doskonale działa na moje włosy i skórę głowy! Jest to produkt stosunkowo niedrogi i przede wszystkim skuteczny. Już kilkukrotnie chciałam o nim wspomnieć na blogu, ale jakoś nie było okazji, dlatego stwierdziłam, że poświęcę temu kosmetykowi osobny post.


Trychologiczny peeling do skóry głowy RADICAL

Jakiś czas temu nie miałam pojęcia o tym jaki dobroczynny wpływ mogą mieć peelingi do skóry głowy. No bo przecież jak to peeling do głowy? Wybrudzi tylko włosy i nie będzie chciał się zmyć. Otóż nic bardziej mylnego. W przypadku trychologicznego peelingu Radical nie ma o tym mowy, dlaczego? Za chwilę się o tym przekonasz. Na początek jednak skupię się na kilku praktycznych informacjach.

Peeling do skóry głowy mieści się w tubce o pojemności 75 ml. Tubka ta posiada wygodny zakręcany dziubek ułatwiający dozowanie płynu na skórę głowy. Dodatkowo zapakowano ją w tekturowy kartonik. Całość utrzymano w kolorach dominujących jakimi są zieleń i czerwień. Natomiast napisy umieszczone na opakowaniach utrzymano w białych odcieniach. Środek opakowania to kremowy, gęsty płyn o ziołowym zapachu. 


Jak działa trychologiczny peeling do skóry głowy Radical?

W składzie tego peelingu znajdziemy: kwasy AHA i papainę, które oczyszczają skórę w tym usuwają martwy naskórek, zanieczyszczenia jak i pozostałości kosmetyków; argininę i ekstrakt ze skrzypu o działaniu wzmacniającym włosy zmniejszając ich wypadanie; prowitaminę B5 i mocznik dbające o poziom nawilżenia skóry i zapobiegające przesuszaniu. Nie sposób więc jest się domyśleć, że peeling ten mam za zadanie poprawić kondycję skóry głowy, skutecznie zmniejszyć wypadanie włosów oraz sprawić, że staną się mocniejsze i zdrowsze.

Peeling aplikujemy na suchą skórę głowy i delikatnie go wmasowujemy, pozostawiając przez około 10 minut, po czym spłukujemy go wodą i przechodzimy do kolejnych czynności pielęgnacyjnych. Przyznam, że sama parę razy zostawiłam go na noc i pozwoliłam działać przez dłuższy czas. Co z efektami?

Peeling, a wypadanie włosów?
Peeling, a wypadanie włosów?

Nie do końca wierzyłam w cuda, że nagle włosy zaczną odrastać, będą mocniejsze, zdrowsze itp., ale ku mojemu zdziwieniu peeling zadziałał i to świetnie! Po miesięcznej kuracji zobaczyłam, że w okolicach, gdzie mam najbardziej przerzedzone włosy (zakola) zaczęło pojawiać się mnóstwo baby hair, które są mocne. Nie ścierają się tylko po prostu rosną, co jest dla mnie niesamowite. Moje włosy wypadają teraz tylko sezonowo, są dużo mocniejsze niż kiedyś i wyglądają na zadbane. Wiem jednak, że nie są idealne, ale cieszy mnie ogromnie fakt, że są kosmetyki, które potrafią pomóc!

Peeling dostępny jest w drogeriach w cenie około 13 zł, a jego wydajność jest na najwyższym poziomie. Tubka przy regularnym stosowaniu wystarcza na około 3 miesiące. 

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z peelingiem trychologicznym Radical Farmona. W zasadzie to już moja trzecia, albo czwarta tubka. Polubiłam się z nim na tyle mocno, że chętnie do niego wracam, robiąc jedynie krótkie przerwy by nie przyzwyczaić zbytnio skóry głowy. Muszę również wspomnieć, że seria do wypadania włosów Radical to nie tylko peeling, ale też szampon, odżywka, mgiełka, ampułki czy serum. Jakiś czas temu testowałam szampon, odżywkę i ampułki – sprawdziły się doskonalone. Dlatego też jeśli masz problem z wypadanie włosów polecam Ci produkty Radical, są stosunkowo niedrogie, a przy tym skuteczne!

Napisz w komentarzu czy znasz kosmetyki Radical i jakich używasz produktów by zagęścić włosy.

Do następnego!

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde