W Skandynawskim Stylu

Dom w stylu angielskim
Jestem totalnie zakochana w stylu skandynawskim, wspominałam Wam już o tym przy okazji wpisu dotyczącego miejsca, w którym chciałabym zamieszkać. Uwielbiam go przede wszystkim za to, że jest prosty, funkcjonalny, bardzo jasny i dodaje wnętrzu uroku. 

W Skandynawskim Stylu 

Styl skandynawski to połączenie bieli z elementami drewna. W pomieszczeniach dominuje nie tylko biel, ale też szarość, czerń oraz kremowe akcenty. Dlatego jest to idealny styl dla osób, które pragną mieć w swoim domu jasno i przestrzennie. 

Ze względu na to, że prowadzę bloga, szukam do domu rozwiązań, które pomogą mi w prostej rzeczy – robieniu zdjęć. Dlatego nie trudno się domyśleć, że chcę, aby pomieszczenia były jasne, a więc styl skandynawski idealnie będzie się do tego nadawał. 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski:

1. Kolory – jak już wspomniałam powyżej, styl skandynawski to jasne kolory z dodatkiem elementów drewnianych, czarnych i szarych, oczywiście z przewagą białego i kremowego.  W pomieszczeniu zaprojektowanym w tym stylu możemy się spodziewać, jasnych ścian, drewnianych podłóg lub płytek z mozaikami. Podobnie meble w kolorze białym lub kremowym z dodatkami drewnianymi.  Drzwi obowiązkowo białe z szeroką framugą. 
2. Praktyczne i funkcjonalne meble – styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem, który od pewnego czasu jest przez nas uwielbiany. Nic dziwnego, wystarczy wziąć prosty przykład – minimalizm to pozbycie się rzeczy, które są niepotrzebne, a tylko zagracają pokój. Zagracone pomieszczenie równa się bałagan, którego posprzątanie zajmuje nam sporo czasu. Dlatego to jeden z najistotniejszych punktów, za który pokochałam styl skandynawski – jest ładnie, czysto i przestronnie. Meble nowoczesne czy meble klasyczne - tak naprawdę styl skandynawski to połączenie jednego i drugiego.
3. Dodatki – tutaj będą dominowały kolory. Bo styl skandynawski lubi kolorowe dodatki typu poszewki, flakony, ramki, (duża ilość ramek), świece, a nawet surowe drewno jako podstawka czy nawet mały stolik. Dodatkowym uzupełnieniem tego stylu będą kwiaty liściaste. Takie dodatki świetnie uzupełnią białe, jasne pomieszczenia. 
Dom w angielskim stylu
Staram się być minimalistką (nie mówię tu o ciuchach), więc styl skandynawski, przemawia do mnie zdecydowanie. Ponadto dodatki, jakie można do niego dopasować są istnym rajem dla blogera, który potrzebuje miejsca do wykonania zdjęć. Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę urządzać swój dom.

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde