Novaclear, ATOPIS - nawilżający płyn i balsam do twarzy i ciała

nawilżający płyn Novaclear, ATOPIS
Po tygodniowej nieobecności na blogu, wracam do Was pełna energii, z nowymi pomysłami. Muszę przyznać, że po powrocie doznałam lekkiego szoku termicznego. Na Majorce temperatura odczuwalna, przez cały miniony tydzień, to około 40 stopni.

Wiem, że niektórzy z Was czekają na relację zdjęciową z wyjazdu, ale jeszcze nie teraz. Sama nadal próbują ogarnąć całość po powrocie. Póki co od rana pranie - wszystkie, nawet te nieużywane ciuchy, przesiąkły nam solą, a w domu jest "pełno" piasku :) 

Novaclear, ATOPIS - nawilżający płyn i balsam do twarzy i ciała

Dzisiaj za to opowiem Wam o duecie, który stosuję już od dłuższego czasu i który również towarzyszył mi podczas wyjazdu. Są to dwa kosmetyki, które zastąpią 4 - płyn do mycia twarzy i ciała oraz balsam nawilżający do twarzy i ciała. Zabierając je ze sobą nie musiałam brać dodatkowych kilogramów do walizki. Czyli jest to kolejne bardzo praktyczne rozwiązanie w czasie podróży. 
Novaclear, ATOPIS balsam do twarzy i ciała
Novaclear, ATOPIS balsam do twarzy i ciała
Oba produkty mieszczą się w plastikowej tubie z delikatną szatą graficzną. Jakość opakowań jest dobra, jednak plastikowa zakrętka nie wytrzymała upadku na podłogę i niestety balsam trochę się wylewa. Na opakowaniu znajdują się wszystkie potrzebne informacje tj. skład, przeznaczenie, sposób użycia. Płyn ma dość rzadką konsystencję, ale mi to nie przeszkadza. Natomiast krem jest bardzo delikatny i gęsty - niestety dość długo się wchłania, ale nie pozostawia uczucia lepkości. Produkty są całkowicie bezzapachowe, dzięki czemu idealnie sprawdzają się podczas podróży. Jeśli chcę by moja skóra pachniała, po prostu ją perfumuję. Płyn nie nawilża szczególnie skóry, ale jej nie podrażania, ani nie wysusza, natomiast krem doskonale nawilża i natłuszcza (możecie się tylko domyśleć jak bardzo tego potrzebowałam po całym dniu spędzonym na słońcu i w słonej, morskiej wodzie). 

Bardzo lubię słoneczną pogodę i opalanie, ale gdybym policzyła czas spędzony na leżaku podczas wyjazdu na Majorkę, może uzbierałaby się jedna godzina. Słońce tak mocno tam grzeje, że dosłownie parzy, dlatego większość czasu spędzaliśmy w cieplutkim morzu i basenie. Jednak i tak skóra nam się przypiekła, a ja pierwszy raz w życiu opaliłam swoją twarz. 

Dużą pomocą służyły mi kosmetyki Atopis i olej kokosowy, które świetnie nawilżyły moją skórę (na tyle ile dały radę, przy tak mocnym słońcu). W zasadzie nie mam żadnych problemów ze swoją skórą, jednak w tym przypadku kosmetyki sprawdziły się doskonale - nawilżając i natłuszczając ciało i twarz. Myślę, że gdy moja skóra ponownie będzie potrzebowała tak delikatnego traktowania i mocnego nawilżenia z chęcią sięgnę po duet Novaclear.
Novaclear, ATOPIS balsam do twarzy i ciała
Novaclear, ATOPIS balsam do twarzy i ciała
Dajcie znać czy znacie produkty i co o nich sądzicie! 

Do następnego! 

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde