Laserowa depilacja bikini – efekty po każdym zabiegu| depilacja.pl

Depilacja laserowa, czy warto?
Ironią losu jest fakt, że na głowie posiadam cienkie, rzadkie i wrażliwe włosy, a w każdym innym miejscu ciała - twarde i bardzo mocne. Czy nie mogłoby być odwrotnie? Niestety nie w moim przypadku! …ale nie ma co narzekać, zawsze mogło być gorzej :P.

 

Laserowa depilacja bikini – klub recenzentek depilacja.pl

Uwielbiam plażowanie, o czym na pewno już wiesz. Po moich wyborach odnośnie miejsca wypoczynku od razu da się to zauważyć. Słońce, plaża i błękitna woda to moje klimaty! Co za tym idzie, staram się by zakładając bikini nigdzie nic nie wystawało. Tym samym depilacja okolic intymnych, nóg czy pach jest dla mnie bardzo istotna. Można to robić na różne sposoby: maszynką, woskiem, depilatorem itp., nie są to jednak tak skuteczne metody, jak depilacja laserowa.

 

Depilacja.pl – sieć salonów

Depilacja.pl to największa w Polsce sieć salonów depilacji laserowej, znajdujące się w 40 miastach. To specjaliści, którzy do zabiegów wykorzystują certyfikowany laser diodowy firmy Light Sheer, a także autorski laser SPEC3 Hybrid. To skuteczność w usuwaniu owłosienia zarówno jasnych jak i ciemnych włosów.

W ramach współpracy z depilacja.pl, mam przyjemność sprawdzić działanie depilacji laserowej. O etapach i efektach jakie uzyskam, będę się dzielić z Tobą w tym poście. Co miesiąc zaktualizuję informacje, byś mogła zobaczyć czy warto wybrać się na taki zabieg. Mam nadzieję, że rozwieję Twoje wątpliwości. 

 

Efekty i wybór depilowanego miejsca

Podejmując współpracę z depilacja.pl miałam do wyboru jedno miejsce do depilacji. Zastanawiałam się nad nogami, a bikini, ostatecznie wybrałam to drugie. Mimo, iż trochę się krępowałam i stresowała mnie pierwsza wizyta, to uważam, że podjęłam słuszną decyzję. Przewidziane mam 9 zabiegów w odstępie 4 tygodni. Cena za jeden zabieg depilacji bikini to 249 zł. Sporo, ale czy nie warto? Zachęcam do śledzenia promocji, które często pojawiają się na stronie depilacja.pl.

Salon, który wybrałam do depilacji to Envie w Krakowie

Laserowa depilacja bikini – klub recenzentek depilacja.pl

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej?

W zasadzie wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, które nie są trudne do spełnienia.

  1. Skóra w miejscu depilacji nie powinna być sucha, ani podrażniona.
  2. Przez zabiegiem należy zgolić włosy golarką w miejscu depilacji.
  3. Na 4 tygodnie przed zabiegiem nie można wyrywać włosów pęsetą, woskiem, czy depilatorem).
  4. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kosmetyki i maści z Vit. A, retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi.
  5. Skóra nie powinna być opalona (w przypadku bikini, to nie problem).

 

Przebieg zabiegu

Przed pierwszy zabiegiem trochę się stresowałam. Jakby nie było odsłania się miejsce intymne przed obcą osobą, ale zabieg trwa krócej niż wizyta u ginekologa. Podczas pierwszej wizyty Pani kosmetolog przeprowadziła ze mną wywiad, następnie schłodziła miejsca depilowane i od razu przeszła do depilacji. Całość trwała dosłownie 5 minut. Szybko, sprawie i praktycznie bez bólu. Jedyny co czasem czułam to lekkie szczypnięcia.

 

EFEKTY PO PIERWSZYM ZABIEGU

Po pierwszym zabiegu nie spodziewałam się cudów, początkowo włoski normalnie odrastały, ale mniej więcej po 10 dniach nagle zaczęły jakby wypadać. Na większej części skóry po prostu mi już nie odrastają. Przyznam szczerze, że nie przypuszczałam, że otrzymam taki efekt po jednej wizycie. Jestem w szoku, tym bardziej, że jak wspomniałam jestem posiadaczką mocnych i ciemnych włosków. Wygląda na to, że to faktycznie działa. Ciekawe co będzie po następnych wizytach. Kosmetyczka powiedziała, że po zabiegu mogę mieć zaczerwienioną skórę, u mnie póki co nic takiego nie zauważyłam. 
 
 

DRUGI ZABIEG

Jestem już po kolejnym zabiegu depilacji laserowej bikini. Tym razem wizyta trwała jeszcze krócej niż ostatnio. Kosmetyczka białą kredką wyrysowała linie graniczne i przeszła do usuwania włosów. Szybko, sprawnie i bezboleśnie. Kolejny zabieg pozwolił mi utrzymać efekty, które zyskałam przy pierwszej wizycie. Włoski odrastają dłużej i to jedynie w niektórych miejscach.

 

TRZECI ZABIEG

Trzeci zabieg miałam mieć 2 czerwca, ale ze względów prywatnych musiałam przełożyć go na 17 czerwca i niestety wydaje mi się, że minęło zbyt wiele czasu. Tak jakbym wszystko zaczynała od początku. Włoski ponownie zaczęły szybko odrastać i jest ich jakby tyle samo co przed pierwszym zabiegiem. Mam nadzieję, że po kolejnym już tak nie będzie. Podczas tego zabiegu czułam również duży dyskomfort i ból, co w przypadku poprzednich sesji nie miało miejsca. Nie mam pojęcia dlaczego tak było.

CZWARTY ZABIEG

To już czwarty zabieg, a więc jestem prawie na półmetku, przede mną jeszcze tylko 5. Jak tym razem przebiegła wizyta? Na początku Pani kosmetolog zapytała, w którym miejscu włoski odrastają najbardziej. Wskazałam jej konkretne miejsca, po czym przeszła do wykonania zabiegu. Początkowo wykonywała zabieg dużą głowica, później punktowo małą w miejscach, gdzie mam najmocniejsze włosy. Zabieg trwał nieco dużej niż zwykle, ale przetrwałam. Teraz czekam na  następny.

PIĄTY ZABIEG 

Jestem po piątym zabiegu depilacji laserowej - coraz bliżej końca a jak efekty? Tym razem zabieg miałam wykonywany tylko malutką głowicą. Niestety powoduje ona większy ból, ale efekty są dużo lepsze. Po zabiegu sporo włosków zostało wypalonych i przestały wyrastać. Skóra przez dłuższy czas jest gładka, a ja nie muszę non stop sięgać po golarkę. Efekt jak najbardziej mnie zadowala.

Kolejny zabieg: 26.10

.

.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ

04.03.2023 byłam na ostatnim, dziewiątym zabiegu depilacji laserowej. Co mi dała seria zabiegów? Przede wszystkim wygodę i komfort. W końcu nie muszę martwić się codziennymi depilacjami golarką, nie mam podrażnień, a moja skóra jest gładka.  

Poniżej przestawię Ci pokrótce zalety i wady depilacji laserowej.

ZALETY:

1. Trwałość. Efekt gładkiej skóry jest długotrwały. Warto jednak co jakiś czas (przykładowo rok po ostatnim zabiegu) zrobić serię przypominającą.
2. Oszczędność czasu. Wykonując serię zabiegów depilacji laserowej możesz zapomnieć o maszynce do golenia.
3. Komfort i wygoda. Jesteś gotowa na każde wyjście na basen, wakacje itp.
4. Brak podrażnień. Nie sięgasz po golarkę, a więc nie naruszasz swojej skóry.
5. Skuteczność. Depilacja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów.

WADY:

1. Cena. Niestety zabieg depilacji laserowej nie należy do najtańszych, ale czy nie warto? Odpowiedz sobie na to sama.
2. Nie możesz opalać miejsc depilowanych. Akurat w przypadku depilacji bikini nie jest to problem, jednak w przypadku nóg, może to być kłopotliwe, zwłaszcza dla osób lubiących słońce.
3. Ból. Bywają chwile, że podczas depilacji możesz odczuwać nieprzyjemny ból, jednak depilacja trwa dosłownie kilka minut, więc da się to przeżyć.

Zastanawiasz się nad depilacją laserową? Łap 50% zniżki na pierwszy zabieg w salonach depilacja.pl. Zniżka dostępna - tutaj.

Masz pytania? Napisz w komentarzu uzupełnię wpis robiąc comiesięczną aktualizację! 

To be continued…

Komentarze

INSTAGRAM @dyedblonde